• The Irishman

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★★★

  • Glass

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Bird Box

  • Venom

    ★★★★

  • White Boy Rick

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Coco

    ★★★★

  • It

    ★★

  • Life

  • Logan

  • Get Out

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Split

    ★★★★

  • Arrival

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

  • Deadpool

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Creed

    ★★★★½

  • The Martian

  • Jurassic World

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

  • Dope

  • The Witch

    ★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • 22 Jump Street

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Lego Movie

    ½

  • The Babadook

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Dallas Buyers Club

  • Prisoners

    ★★★★★

  • Gravity

  • We're the Millers

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • World War Z

    ★★★½

  • This Is the End

    ★★★★★

  • Now You See Me

  • The Great Gatsby

    ★★★½

  • The Conjuring

    ★★½

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Looper

  • The Dark Knight Rises

  • 21 Jump Street

    ★★★★½

  • The Cabin in the Woods

    ★★