Elyes has logged 26 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Chicago

Chicago

2002
×
★★★
Edit this entry  
29
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★
Edit this entry  
28
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★
Edit this entry  
23
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Stalker

Stalker

1979
×
Read the review Edit this entry  
19
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Café Society

Café Society

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★½
Edit this entry  
10
Krisha

Krisha

2014
×
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Edit this entry  
08
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Edit this entry  
06
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Edit this entry  
03
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★½
Edit this entry