Ecem Dilek

eğer kendini kaptırırsan filmde misin yoksa gerçek hayatta mı asla anlayamazsın

Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • Have You Ever Seen Fireflies?

  Have You Ever Seen Fireflies?

  ★★

  Orijinali o kadar güzel ve özeldi ki hayalkırıklıgına ugrayacagımızdan emindik zaten. Fakat bu kadar hissettirmeden, bu kadar yavan, bu kadar güldürmeden sunacaklarını tahmin etmemistim. Hic gerek yokmus bu filme gercekten. Gülseren’in ilk askına heyecanlanır, hoca ve komsularla muhabbetlerine gülmekten karnımız agrır, “anne öl artık” tiradında gözyaslarına bogulurduk. Eksik bir film olmus. Madem tiyatrodan uzaklasıp tam bir sinema filmi yapmaya karar verdiniz oyunculuklar neden böyle? Yaslandırmalar niye bu kadar kötü? Demet Akbag izleyince üzülmeyecek mi Yılmaz Bey?

 • Stuck Apart

  Stuck Apart

  ★★

  Haluk Bilginer gelen islerin hepsini önce bana okutmalı, eger ok dersem kabul etmeli. Baska sekilde 9 Kere Leyla ile baslayıp Azizler’le devam eden dandikligi kurtaramayabilir. Kendisini yesil ekrana koydurmalarından yıldım.

Popular reviews

More
 • One-Way to Tomorrow

  One-Way to Tomorrow

  ★★

  Something Useful ile önü acılan İzmir’e tren yolculuklarının sonraki ve fakat basarısız halkası... Dialoglar yapay, senaryo özensiz, Dilan Cicek Deniz’in oyunculugu kostümü ve sacı üzücü, sakalar kötüydü. Tekrardan, seyircinin enayi yerine konulmasından hoslanmıyorum. Tarantino sarısı BÖLÜM X yazısını görmek ve sürekli müzik kullanımı beni yordu. Buna ragmen müzik secimlerini cok begendim. Sinematografik acıdan bir sahneye gercekten bayıldım, keske özellikle o kısımdaki tirada sıkı sıkıya tutunulsaymıs ve bana 1 yıldız daha verdirilseymis. Metin Akdülger’in potansiyeli daha iyi kullanılsaymıs. Harika bir konsept aceleyle cekilip harcanmıs gibiydi. Yine de uyarlama oldugu icin ana filmi de izleyip ona göre tekrar yorum yapmak isterim.

 • In My Room

  In My Room

  ★★★½

  Karantinada tam olarak böyle bir sey cekmek istemistim, yapamadım. Yapıldıgı icin memnunum. 
  Yaslı, bu dünyada pek fazla zamanı kalmamıs bir kadının kaygılarına yaklasıyoruz. Bu sırada kulagımızda opera calıyor. Yer yer camdan dısarı bakıyoruz. Bissürü farklı hayat görüyoruz. Seyir zevkini artıran sinematografik ögeler de ımmhh cektiriyor. 
  Begendim.