• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★½

  • Run

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Athlete A

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Unorthodox

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Disclosure

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★½

  • Cuties

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Last Christmas

    ★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Rocks

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Atlantics

    ★★★

  • Song Without a Name

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Plus One

    ★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★