edatlin has logged 386 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Freeway

Freeway

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Fear

Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Jesus Rolls

The Jesus Rolls

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ava

Ava

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
Read the review Edit this entry  
09
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Capone

Capone

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Drowning Mona

Drowning Mona

2000
×
★★
Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
All Creatures Here Below

All Creatures Here Below

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
Edit this entry  
14
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Clifford

Clifford

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Box

Black Box

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★½
Edit this entry