• Willy's Wonderland

    ★★½

  • Love and Monsters

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★

  • Project Power

  • Beetle + Bean

    ★★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Cats

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Midway

    ★★½

  • Countdown

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★½

  • Saint Maud

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ½

  • The Aeronauts

    ★★★★

  • Ad Astra

    ½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Anna

    ★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Dark Phoenix

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Little Joe

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Tolkien

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Hellboy

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Extra Ordinary

    ★★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • I Am Mother

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★½

  • Robin Hood

    ★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★

  • Aniara

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★★½

  • Peterloo

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Meg

    ★★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★★

  • Skyscraper

    ★★½