• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Mrs. America

    ★★★★

  • The Plot Against America

    ★★★★

  • Devs

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★

  • Miss Fisher and the Crypt of Tears

    ★★★

  • Dracula

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Image Makers: The Adventures of America's Pioneer Cinematographers

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Western Stars

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Lion Killer

  • Joker

    ★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★

  • Good Omens

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Sibyl

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Catch-22

    ★★½

  • Rocketman

    ★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Sword of Trust

    ★★★

  • David Bowie: Finding Fame

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★½

  • The Report

    ★★★★

  • American Factory

    ★★★½

  • Native Son

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Chris Claremont's X-Men

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Maniac

    ★★★★

  • Her Smell

    ★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★½

  • The Predator

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½