• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Dear Evan Hansen

    ★★★½

  • Romeo & Juliet

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Hamilton

  • Emma.

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Les Misérables

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • On the Basis of Sex

    ★★★

  • The Grinch

    ★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★½

  • Been So Long

    ★½

  • Little Women

  • The Burial of Kojo

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • Peppermint

    ★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • A Star Is Born

  • First Man

    ★★★★★

  • Right Place, Wrong Tim

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Adrift

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • The Scheme

    ★★★½

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • A Wrinkle in Time

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½