Carlos has logged 262 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vampires

Vampires

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic World: Dominion

Jurassic World: Dominion

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crash

Crash

2004
×
Read the review Edit this entry  
05
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Problem with Apu

The Problem with Apu

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Regular Show: The Movie

Regular Show: The Movie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Benny Loves You

Benny Loves You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Karen

Karen

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
BaadAsssss Cinema

BaadAsssss Cinema

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Classified X

Classified X

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Akakiri

Akakiri

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
T0-B1

T0-B1

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Elder

The Elder

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Lop & Ochō

Lop & Ochō

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Ninth Jedi

The Ninth Jedi

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Village Bride

The Village Bride

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Twins

The Twins

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Tatooine Rhapsody

Tatooine Rhapsody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry