• Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★½

  • Dryer

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • In the Time It Takes to Get There

  • Us

    ★★★½

  • Eyelash

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Bait

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Beats

    ★★★½

  • Apollo 11

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Quarantine

  • Tracks

  • The Night Comes for Us

    ★★½

  • Fractured

    ★★★

  • Apostle

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • 22 July

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Christopher Robin

    ★★★★½

  • Tucked

    ★★★

  • Bilby

    ★★★

  • Tag

    ★★★

  • Girl

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Bird Karma

    ★★

  • Team Darryl

  • Annihilation

    ★★★½

  • Peter Rabbit

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Downsizing

    ★½

  • Unicorn Store

  • Molly's Game

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Sandy Wexler

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Team Thor: Part 2

  • Get Out

    ★★★½

  • The Wound

    ★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★

  • Icarus

    ★★★★½

  • Christopher Walken's Coffee Shop

    ★★★★

  • Silence

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★