• The Platform

    ★★★½

  • A Grand Day Out

    ★★★★★

  • The Dictator

    ★★½

  • Midway

    ★★½

  • Ocean's Thirteen

    ★★★★

  • Ocean's Twelve

    ★★★½

  • Ocean's Eleven

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Pianist

    ★★★★

  • David Brent: Life on the Road

    ★★★

  • Minimalism: A Documentary About the Important Things

    ★★½

  • Peter Rabbit

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Back to the Future

    ★★★★★

  • LEGO: The Adventures of Clutch Powers

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½