• In the Loop

    ★★★½

  • Invictus

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★★★

  • Little Nicky

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • The Lunchbox

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Molly's Game

    ★★★★

  • Girlhood

    ★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • Lux Æterna

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Little Joe

    ★★

  • Christopher Walken's Coffee Shop

    ★★★★

  • The Deer Hunter

    ★★★½

  • Beats

    ★★★½