• Mulholland Drive

    ★★★★½

  • Mishima: A Life in Four Chapters

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • This is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★★

  • Sieranevada

    ★★★½

  • Ghostbusters

    ★★★★

  • Bait

    ★★★★

  • Moving On

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • The Reason I Jump

    ★★★★

  • Cinema Paradiso

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Eagle vs Shark

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows: Interviews with Some Vampires

    ★★★★

  • Boy

    ★★★★

  • Charlatan

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Cowspiracy: The Sustainability Secret

    ★★½