• Butch Cassidy and the Sundance Kid

    ★★★★½

  • Oldboy

    ★★★★½

  • Mulholland Drive

    ★★★★½

  • Mishima: A Life in Four Chapters

    ★★★★½

  • Cinema Paradiso

    ★★★★½

  • Mogul Mowgli

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Shutter Island

    ★★★★½

  • Princess Mononoke

    ★★★★½

  • Icarus

    ★★★★½

  • Mommy

    ★★★★½

  • Ikiru

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • The Wrong Trousers

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½