• The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Red Notice

  • Eternals

    ½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Army of the Dead

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Tiger

    ★★★★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Tigertail

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Devs

    ★★★★½

  • Sylvie's Love

    ★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Time

    ★★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Bad Hair

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★