Edgar has logged 59 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Shaft's Big Score!

Shaft's Big Score!

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Super Fly

Super Fly

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
All Night Long

All Night Long

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Orpheus

Black Orpheus

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Monsoon Wedding

Monsoon Wedding

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tiger

Tiger

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry