Edho has logged 274 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Quarantine Tales

Quarantine Tales

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Burrow

Burrow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Edit this entry  
22
MOTHER

MOTHER

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Deep Condolences

Deep Condolences

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Science of Fictions

The Science of Fictions

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Excuse Me Miss, Miss, Miss

Excuse Me Miss, Miss, Miss

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Long Walk

The Long Walk

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Lily of the Valley

Lily of the Valley

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Prognosis

Prognosis

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Golden Frames in the Closet

Golden Frames in the Closet

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Call

The Call

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cleaners

Cleaners

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Denver Trending

John Denver Trending

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Edit this entry  
18
Our Struggles

Our Struggles

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Swoon

Swoon

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★
Edit this entry  
10
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Edit this entry