• He's All That

    ★★½

  • The Loud House Movie

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Get the Grift

    ★★½

  • Yes Day

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Um Tio Quase Perfeito 2

  • We Can Be Heroes

    ★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★★

  • Holidate

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Miraculous World: New York, United HeroeZ

    ★★★★

  • Mulan

    ★½

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Timmy Failure: Mistakes Were Made

    ★★★★

  • Airplane Mode

  • Dolittle

    ★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Vai que Cola 2: O Começo

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Descendants 3

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Eu Sou Mais Eu

    ★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Minha Vida em Marte

    ★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Aquaman

  • The Grinch

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Uma Quase Dupla

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Os Farofeiros

    ★★½

  • Peter Rabbit

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Woody Woodpecker

    ★½

  • The Emoji Movie

  • Descendants 2

    ★★★

  • Annabelle: Creation

  • Um Tio Quase Perfeito

    ★★★

  • Smurfs: The Lost Village

    ★★★

  • The Boss Baby

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • My Mom is a Character 2

    ★★★

  • Moana

    ★★★

  • Trolls

    ★★½

  • It's a Fairy!

  • Tô Ryca!

    ★★★½

  • The Legend of Tarzan

  • The Secret Life of Pets

    ★★★★

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Me Before You

    ★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • The Jungle Book

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Alvin and the Chipmunks: The Road Chip