Eduardo has logged 35 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
O Diário de Tati

O Diário de Tati

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Woody Woodpecker

Woody Woodpecker

2017
×
★½
Edit this entry  
28
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vai Que Cola: O Filme

Vai Que Cola: O Filme

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Tô Ryca!

Tô Ryca!

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Eu Sou Mais Eu

Eu Sou Mais Eu

2019
×
★½
Edit this entry  
27
Timmy Failure: Mistakes Were Made

Timmy Failure: Mistakes Were Made

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Os Farofeiros

Os Farofeiros

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Teen Beach 2

Teen Beach 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Minha Vida em Marte

Minha Vida em Marte

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
24
My Mom is a Character 2

My Mom is a Character 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
My Mom is a Character 3

My Mom is a Character 3

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Airplane Mode

Airplane Mode

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Edit this entry  
24
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Monster House

Monster House

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry