• Don't Look Up

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • The Rescue

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★½

  • My Son

    ★½

  • Yuni

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • The Act

    ½

  • The Guilty

    ★★★½

  • The Other Tom

    ★★★½

  • Reflection

    ★★★

  • Private Desert

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Night

    ½

  • The Sacred Spirit

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • Lamb

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Hit the Road

    ★★★½

  • Murina

    ★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • A Chiara

    ★★★

  • Cow

    ★★★★

  • Great Freedom

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Stillwater

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Introduction

    ★★★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★½

  • The Witches of the Orient

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Hive

    ★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ½

  • News of the World

    ½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • French Exit

    ★★★½

  • Zappa

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Supernova

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★