• American Murder: The Family Next Door

  • The Devil All the Time

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • She Dies Tomorrow

  • Host

    ★★★½

  • Becky

    ★★★★★

  • Ankebût

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

  • The Call of the Wild

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Relic

    ★★½

  • Shirley

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Underwater

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • You've Got Murder

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

  • Make Me a Sandwich

  • The Addams Family

    ★★

  • Witch Trilogy 13+

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • 3 from Hell

    ★★★

  • Harriet

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • The Platform

    ★★

  • Roger Waters: Us + Them

  • The Burnt Orange Heresy

    ★★

  • True History of the Kelly Gang

  • The King

    ★★★

  • The Egg

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Ema

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Judy

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • GUO4

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • The Truth

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Hair Love

  • Nimic

  • Ready or Not

    ★★★½