• Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • mid90s

    ★★★

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★½

  • It

    ★★★½

  • mother!

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Big Little Lies

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Hidden Figures

  • 13th

    ★★★★★

  • The Edge of Seventeen

  • Arrival

    ★★

  • La La Land

    ★★★½

  • Sausage Party

    ★½

  • Room

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • The Invitation

    ★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★

  • The Witch

    ★★★

  • The Interview

  • Goodnight Mommy

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Babadook

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Her

    ★★★

  • Snowpiercer

    ★★★

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • Life of Pi

    ★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★

  • Spring Breakers

    ★★

  • Frances Ha

    ★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • Room 237

    ★★★½

  • From Up on Poppy Hill

    ★★★

  • Super 8

    ★★★★