• The Beatles: Get Back

  • The Harder They Fall

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

  • Squid Game

  • The Last Duel

  • Dune

  • NYC Epicenters 9/11➔2021½

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Pig

    ★★

  • The Velvet Underground

    ★★★

  • Val

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★

  • In the Earth

    ★★★★

  • CODA

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Education

  • Alex Wheatle

  • Mank

    ★★★★

  • Ronnie's

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Mole

  • Red, White and Blue

  • Mangrove

  • Lovers Rock

  • Nomadland

    ★★

  • Concrete Cowboy

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

  • Tenet

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Strasbourg 1518

  • Peninsula

  • Hannibal Buress: Miami Nights

  • Hamilton

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • After Truth: Disinformation and the Cost of Fake News

  • The Plot Against America

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★

  • The Banker

  • Devs

    ★★★★★

  • Encounters

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Spaceship Earth

  • Possessor

    ★★★★★

  • Boys State

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Cheer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★

  • Aswang

  • Jeff Garlin: Our Man in Chicago

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Watchmen

  • The Jesus Rolls

  • The Street

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Booksellers

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★