• Güzelliğin Portresi

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Money Trap

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Müslüm

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Mortal World

    ★★★½

  • Butterflies

    ★★★½

  • Arif V 216

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★

  • Winter Sleep

    ★★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½

  • The Dictator

    ★★★

  • Once Upon a Time in Anatolia

    ★★★★★

  • Yahşi Batı

    ★★★

  • Kolpaçino

    ★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Dogtooth

    ★★★★

  • A.R.O.G

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★½

  • Magic Carpet Ride

    ★★★½

  • Batman Begins

    ★★★

  • G.O.R.A.

    ★★★½

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★

  • Distant

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★

  • A Beautiful Mind

    ★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★

  • Memento

    ★★★½

  • The Matrix

    ★★★★

  • Innocence

    ★★★★

  • Se7en

    ★★★½

  • Léon: The Professional

    ★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★

  • Amadeus

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★

  • One Flew Over the Cuckoo's Nest

    ★★★★½