• The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Cadaver

    ★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • This Is Paris

    ★★★½

  • I Am Greta

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Project Power

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★½

  • The Fandom

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • #Alive

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★

  • Twins in Paradise

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Artemis Fowl

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Scoob!

    ★★

  • The Wrong Missy

    ★½

  • The Half of It

    ★★

  • Extraction

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • BNA

    ★★★

  • Coffee & Kareem

    ★★

  • Smiling Friends

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • The Long Goodbye

    ★★½

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • Bloodshot

    ★½

  • Alone

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • The Acorn Princess

    ★★½

  • The Last Thing He Wanted

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Spree

    ★★★½

  • A Fall from Grace

    ★★½

  • The Grudge

  • Dracula

    ★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★½

  • 6 Underground

  • The Murder of Nicole Brown Simpson

    ½

  • Black Christmas

    ★½

  • 1917

    ★★½

  • Shack Number 19

  • Helluva Boss

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Let It Snow

    ★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Hazbin Hotel

    ★★★

  • Rattlesnake

    ★★

  • Countdown

    ★½

  • Eli

    ★★

  • The Irishman

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Tall Girl

  • The I-Land

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★