• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

  • Enola Holmes

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Don't Listen

    ★★

  • Hamilton

  • Mulan

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★

  • Ema

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Eye for an Eye

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • The Lion King

    ★½

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • I Am Easy to Find

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Hellboy

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Glass

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★

  • Venom

    ★★½

  • Green Book

    ★★½

  • High Life

    ★★★★

  • Widows

    ★★

  • When Angels Sleep

    ★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Final Deployment 4: Queen Battle Walkthrough

    ★★½

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★★

  • El mundo es suyo

    ★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½