ein𝕫reverie has logged 27 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Exit Through the Gift Shop

Exit Through the Gift Shop

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Infinity Train

Infinity Train

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
EXIT

EXIT

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tabuk

Tabuk

×
Edit this entry  
20
Introduction to the End of an Argument

Introduction to the End of an Argument

1990
×
Edit this entry  
16
Derren Brown: The Gathering

Derren Brown: The Gathering

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Red Heat

Red Heat

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Trap: What Happened to Our Dream of Freedom

The Trap: What Happened to Our Dream of Freedom

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shift

Shift

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Metastasis

Metastasis

1971
×
Read the review Edit this entry  
12
A scene in “A Nightmare on Elm Street 2” where Freddy Krueger rips out from inside someone (sharing a body)

A scene in “A Nightmare on Elm Street 2” where Freddy Krueger rips out from inside someone (sharing a body)

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
A child dies, a child plays, a woman is born, a woman dies, a bird arrives, a bird flies off

A child dies, a child plays, a woman is born, a woman dies, a bird arrives, a bird flies off

2018
×
Edit this entry  
11
Pornocracy: The New Sex Multinationals

Pornocracy: The New Sex Multinationals

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Being in the World

Being in the World

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Champion

Champion

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Hot Girls Wanted

Hot Girls Wanted

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
John 3:16

John 3:16

2000
×
Read the review Edit this entry  
07
Return to Reason

Return to Reason

1923
×
Read the review Edit this entry  
07
Wall

Wall

1987
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ordinary People

Ordinary People

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dear Alice

Dear Alice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dizziness

Dizziness

2001
×
★★★★
Edit this entry  
03
Strata of the Image

Strata of the Image

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
The Outlaws

The Outlaws

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Distance Film

Distance Film

2020
×
Edit this entry  
01
The Replacement Killers

The Replacement Killers

1998
×
★★
Read the review Edit this entry