• Scream

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★½

  • Death Valley

    ★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • America: The Motion Picture

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • The Power

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Jakob's Wife

    ★★★★

  • Stay Out of the Attic

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Outside the Wire

    ★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★★

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Jiu Jitsu

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Rams

    ★★★½

  • The Banishing

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Fatman

    ★½

  • In Search of Darkness - Part II

    ★★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★