• Three Sad Tigers

    ★★★½

  • The Bakery Girl of Monceau

    ★★★★

  • Correspondences

    ★★½

  • Tosca

    ★★★½

  • Doomed Love

    ★★★★★

  • Change of Life

    ★★★★½

  • There Will Be No Leave Today

    ★★★

  • Suzanne's Career

    ★★★★½

  • Francisca

    ★★★★½

  • The Green Years

    ★★★★½

  • Susana: The Devil & the Flesh

    ★★★½

  • El balcón de la Luna

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Floating Weeds

    ★★★★★

  • El Dorado

    ★★★★

  • Red Lips

    ★★★

  • The Man Who Shot Liberty Valance

    ★★★★½

  • Esta es mi vida

    ★★★★