• Hamilton

    ★★★★

  • Artemis Fowl

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Extraction

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Chernobyl

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Guava Island

    ★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • The Highwaymen

    ½

  • Us

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Long Shot

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Polar

    ½

  • Glass

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★

  • Robin Hood

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • The Standoff at Sparrow Creek

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Halloween

    ★★½

  • Outlaw King

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★½

  • White Boy Rick

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Roma

    ★★★½

  • Uncle Drew

    ★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Tag

    ★★½