• Ethos

    ★★★★

  • In My Room

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Strasbourg 1518

    ★★★

  • One-Way to Tomorrow

  • If Anything Happens I Love You

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Unorthodox

  • Lost Girls

  • Phases of Matter

    ★★★½

  • Little Women

  • The Fall

  • Jojo Rabbit

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Nimic

  • The Lion King

  • Anima

    ★★★★★

  • Parasite

  • Olla

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Fyre

  • Breakwater

    ★★★★

  • Muslum

  • Bohemian Rhapsody

  • Burning

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Persona

  • Kaybedenler Kulübü Yolda

    ½

  • Transit

    ★★★★½

  • Butterflies

    ★★★★

  • Arif V 216

  • Ayla: The Daughter of War

  • Something Useful

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Cars 3

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • T2 Trainspotting

  • Passengers

  • Black Mirror: Hated in the Nation

  • Black Mirror: Men Against Fire

  • Black Mirror: San Junipero

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Black Mirror: Playtest

  • Black Mirror: Nosedive

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • La La Land

    ★★★★★

  • Mechanic: Resurrection

  • Suicide Squad

  • Colossal

  • Nerve

  • Finding Dory

  • Now You See Me 2

  • Me Before You

  • The Red Turtle

  • The Half

  • Captain America: Civil War

  • Zootopia

  • Deadpool

  • 61 Days

  • Sing Street

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • My Brother

  • The Revenant

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • April and the Extraordinary World

  • Look Who's Back

  • Spotlight

  • The Lobster

    ★★★★