• The Many Saints of Newark

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Vacation Friends

    ★★★

  • He's All That

    ★½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★½

  • Old

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

  • Holidate

    ★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • I Still Believe

    ★½

  • Bloodshot

    ★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★½

  • The Platform

    ★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Waves

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ma

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½