Elena has logged 26 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
Edit this entry  
30
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★
Edit this entry  
30
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Things to Do in Denver When You're Dead

Things to Do in Denver When You're Dead

1995
×
★½
Edit this entry  
25
Easter Parade

Easter Parade

1948
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Ipcress File

The Ipcress File

1965
×
★★★★
Edit this entry  
24
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Edit this entry  
23
Meditation Park

Meditation Park

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
14
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
Edit this entry  
14
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Swagger

Swagger

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★
Edit this entry  
05
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Short Night of Glass Dolls

Short Night of Glass Dolls

1971
×
★★
Edit this entry  
03
Mute

Mute

2018
×
Edit this entry  
03
The Hunting Party

The Hunting Party

1971
×
★★½
Edit this entry  
02
Road House

Road House

1989
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bring Me the Head of Alfredo Garcia

Bring Me the Head of Alfredo Garcia

1974
×
★★★
Edit this entry