• The Kissing Booth 3

    ★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • The Photograph

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Someone Great

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Selah and the Spades

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • The Kissing Booth

    ★½

  • Deadpool 2

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Tully

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • The Beguiled

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Flower

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Lady Macbeth

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Room

    ★★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★