eleanor🎃 has logged 531 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Grease

Grease

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fried Green Tomatoes

Fried Green Tomatoes

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Pirates! In an Adventure with Scientists!

The Pirates! In an Adventure with Scientists!

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
To Die For

To Die For

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Canvas

Canvas

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Heat

The Heat

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Water: Abyss

Black Water: Abyss

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry