alyssa has logged 10 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Back to School

Back to School

1986
×
★★½
Edit this entry  
16
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Searchers

The Searchers

1956
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry