alyssa has logged 23 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
He Named Me Malala

He Named Me Malala

2015
×
★★
Edit this entry  
23
The Hunting Ground

The Hunting Ground

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Men Who Stare at Goats

The Men Who Stare at Goats

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★½
Edit this entry  
04
Watu Wote: All of Us

Watu Wote: All of Us

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Eleven O'Clock

The Eleven O'Clock

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Nephew Emmett

My Nephew Emmett

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Silent Child

The Silent Child

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
DeKalb Elementary

DeKalb Elementary

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Garden Party

Garden Party

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Negative Space

Negative Space

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
★★
Edit this entry  
02
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★
Edit this entry  
01
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry