valentina has logged 14 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Walking on Sunshine

Walking on Sunshine

2014
×
Read the review Edit this entry  
17
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Silence

The Silence

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sleepover

Sleepover

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Invitation

The Invitation

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry