elias1026 has logged 30 entries for films during November 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Long Way Down

A Long Way Down

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Liberal Arts

Liberal Arts

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chelsea Handler: Uganda Be Kidding Me Live

Chelsea Handler: Uganda Be Kidding Me Live

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
If I Stay

If I Stay

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Giver

The Giver

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
What If

What If

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Step Up All In

Step Up All In

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Let's Be Cops

Let's Be Cops

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry