Eli has logged 150 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Layover

The Layover

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
#FollowFriday

#FollowFriday

2016
×
Edit this entry  
28
The Night Before Halloween

The Night Before Halloween

2016
×
Edit this entry  
28
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Fort Tilden

Fort Tilden

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Jungle

The Jungle

1967
×
★★★★
Edit this entry  
26
Low Islands

Low Islands

×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Conscious Decisions

Conscious Decisions

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Image in-but-not-of Itself (cum ipsa absentia)

Image in-but-not-of Itself (cum ipsa absentia)

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Inside McGill Inside my Head

Inside McGill Inside my Head

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ramblin' Freak

Ramblin' Freak

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nelson Sullivan

Nelson Sullivan

1989
×
Edit this entry  
24
Hypnagogia

Hypnagogia

2017
×
Edit this entry  
24
The Frame in the Dark

The Frame in the Dark

2017
×
Edit this entry  
24
Meditation

Meditation

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hypnagogia

Hypnagogia

2017
×
Edit this entry  
24
The Frame in the Dark

The Frame in the Dark

2017
×
Edit this entry  
24
Regarding the Case of Joan of Arc

Regarding the Case of Joan of Arc

2018
×
Read prior review Edit this entry  
23
The Knot

The Knot

2017
×
Edit this entry  
23
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
23
PLEH

PLEH

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
I Can Hurt Myself & I Can Accomplish Things

I Can Hurt Myself & I Can Accomplish Things

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Snow on tha Bluff

Snow on tha Bluff

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Anima Mundi

Anima Mundi

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Caldera

Caldera

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Be My Star

Be My Star

2001
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Aluminum Fowl

The Aluminum Fowl

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Sentimental Reminiscence

Sentimental Reminiscence

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Others Will Follow

Others Will Follow

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
He Who Stands In Opposition

He Who Stands In Opposition

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
She Sang of Destruction

She Sang of Destruction

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Parallel

Parallel

×
★★★★½
Edit this entry  
18
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Inner Ear Insect

Inner Ear Insect

2017
×
Edit this entry  
18
North of Superior

North of Superior

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Double King

Double King

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Samadhi

Samadhi

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Killing Jesus

Killing Jesus

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Flux

Flux

2017
×
Edit this entry  
17
Nostalgia

Nostalgia

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Manila Death Squad

Manila Death Squad

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
All Still Orbit

All Still Orbit

2016
×
★★★★
Edit this entry