Eli has logged 100 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
Edit this entry  
28
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
26
Every Day

Every Day

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
Edit this entry  
23
Serenity

Serenity

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Last Year When the Train Passed By

Last Year When the Train Passed By

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Blind Spot

Blind Spot

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Of Fathers and Sons

Of Fathers and Sons

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
20
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Fury

Fury

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
Demons

Demons

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Song of Avignon

Song of Avignon

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Voyagers

The Voyagers

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
Blood Punch

Blood Punch

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Nobody's Fool

Nobody's Fool

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
100 EUR

100 EUR

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
The Culture

The Culture

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Sandoval’s Bullet

Sandoval’s Bullet

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Così in Terra

Così in Terra

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Malediction

The Malediction

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Edit this entry  
17
Tenderness

Tenderness

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Junkhearts

Junkhearts

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Jenny

Jenny

2010
×
★★★
Edit this entry  
15
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Let's Be Evil

Let's Be Evil

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dominion

Dominion

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Greener Grass

Greener Grass

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Midnight Family

Midnight Family

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Girl Asleep

Girl Asleep

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Song of Avignon

Song of Avignon

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Summer of the Electric Lion

The Summer of the Electric Lion

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Dunya's Day

Dunya's Day

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Unicorn

The Unicorn

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry