• Nightmare Alley

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★★

  • Antlers

    ★★★

  • No Time to Die

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

  • The Card Counter

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • Old

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Onward

  • The Photograph

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Cats

  • A Christmas Duet

    ★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Noelle

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★★

  • Christmas Scavenger Hunt

  • Breaking Spirits

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Abominable

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Falling Inn Love

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★½

  • After

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Christmas Bells Are Ringing

    ★★½

  • Mingle All the Way

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Kissing Booth

  • Bad Samaritan

    ★★★