Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Breaking Spirits

Breaking Spirits

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
Read the review Edit this entry  
30
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
Read the review Edit this entry  
29
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
The Witch

The Witch

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Spectre

Spectre

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Craft

The Craft

1996
×
Read the review Edit this entry  
10
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
02
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Comfort of Strangers

The Comfort of Strangers

1990
×
Read the review Edit this entry  
24
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
Edit this entry  
04
Fear

Fear

1996
×
Read the review Edit this entry  
03
Swimfan

Swimfan

2002
×
Read the review Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Godfather

The Godfather

1972
×
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
Edit this entry  
02
Degrassi Takes Manhattan

Degrassi Takes Manhattan

2010
×
Read the review Edit this entry  
21
Obsessed

Obsessed

2009
×
Edit this entry  
19
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
Edit this entry  
19
Hairspray

Hairspray

2007
×
Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
Read the review Edit this entry