eli has logged 31 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Christmas Duet

A Christmas Duet

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Christmas Scavenger Hunt

Christmas Scavenger Hunt

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Nine Lives of Christmas

The Nine Lives of Christmas

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
12 Gifts of Christmas

12 Gifts of Christmas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Christmas Bells Are Ringing

Christmas Bells Are Ringing

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mingle All the Way

Mingle All the Way

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Abominable

Abominable

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry