• John Wick

    ★★★

  • Toy Story

    ★★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★

  • Up

    ★★★★★

  • WALL·E

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Memento

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Jurassic Park

    ★★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Zodiac

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Back to the Future

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • It

    ★★★½