• The Empire Strikes Back

    ★★★★★

  • The Avengers

    ★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Drive

    ★★★★★

  • Star Wars

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½