Eliza has logged 80 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
For the Plasma

For the Plasma

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
La vita nuova

La vita nuova

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kitty

Kitty

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wagon Master

Wagon Master

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ritual in Transfigured Time

Ritual in Transfigured Time

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
In Dog Years

In Dog Years

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Belly

Belly

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wagon Master

Wagon Master

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Box

The Box

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
So Pretty

So Pretty

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dangerous Men

Dangerous Men

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Domino

Domino

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moses and Aaron

Moses and Aaron

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chronicle of Anna Magdalena Bach

Chronicle of Anna Magdalena Bach

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Strike

Strike

1925
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gold Diggers of 1933

Gold Diggers of 1933

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fuses

Fuses

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Breakaway

Breakaway

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
last night i dreamt that somebody loved me

last night i dreamt that somebody loved me

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tribute to Zgougou the Cat

Tribute to Zgougou the Cat

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Private Life of a Cat

The Private Life of a Cat

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
At Land

At Land

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Consequences of Feminism

The Consequences of Feminism

1906
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
banksi unbrush ponitaeyel

banksi unbrush ponitaeyel

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
BRIDAL SHOWER

BRIDAL SHOWER

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
DRK PARA

DRK PARA

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
i thot i wuz free

i thot i wuz free

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rabbits

Rabbits

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Design for Living

Design for Living

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Soft Film

Soft Film

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rose Gold

Rose Gold

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rose Gold

Rose Gold

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Soft Film

Soft Film

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry