Eliza has logged 47 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

2003
×
Read the review Edit this entry  
26
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Safe

Safe

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Coonskin

Coonskin

1975
×
Edit this entry  
24
MirrorMask

MirrorMask

2005
×
Read the review Edit this entry  
23
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shangri-La

Shangri-La

2021
×
Edit this entry  
21
Kathy Acker

Kathy Acker

1984
×
Read the review Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Yokohama Kaidashi Kikou

Yokohama Kaidashi Kikou

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Crying Game

The Crying Game

1992
×
Read the review Edit this entry  
15
Music

Music

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gwendoline

Gwendoline

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Story of O

The Story of O

1975
×
Read the review Edit this entry  
14
Can't Get You Out of My Head

Can't Get You Out of My Head

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
La vita nuova

La vita nuova

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Glitch in the Matrix

A Glitch in the Matrix

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
What Happened to Crow 64?

What Happened to Crow 64?

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ammonite

Ammonite

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Paranoia Agent

Paranoia Agent

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
(Tommy-Chat Just E-mailed Me.)

(Tommy-Chat Just E-mailed Me.)

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
05
A Family Finds Entertainment

A Family Finds Entertainment

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dyketactics

Dyketactics

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
History Lessons

History Lessons

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nitrate Kisses

Nitrate Kisses

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
Read the review Edit this entry