Ella has logged 17 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★½
Edit this entry  
14
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
Only You

Only You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beginners

Beginners

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Lolita

Lolita

1962
×
★★½
Edit this entry  
09
The Last Tree

The Last Tree

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry