Ella has logged 13 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Cuba and the Cameraman

Cuba and the Cameraman

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★
Edit this entry  
25
The Death and Life of Marsha P. Johnson

The Death and Life of Marsha P. Johnson

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
True Grit

True Grit

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry